منو
شعبه بابلسر : ۰۱۱۳۵۳۳۰۷۰۳ شعبه تهران:۰۹۰۵۲۴۹۹۷۲۱
بازشدن بخیه ابدومینوپلاستی

بازشدن بخیه ابدومینوپلاستی

بازشدن بخیه های زخم بعد از ابدومینوپلاستی

بازشدن بخیه های زخم بعد از ابدومینوپلاستی

بازشدن بخیه ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم که به نام ابدومینوپلاستی نیز شناخته می‌شود، یک جراحی زیبایی محبوب است که به بیماران کمک می‌کند شکمی صاف‌تر و لطیف‌تر را به دست آورند. با این حال، مانند هر عمل زیبایی، جراحی شکم با یک دوره نقاهت و عوارض احتمالی مانند بازشدن بخیه ابدومینوپلاستی همراه است که باید از آنها آگاه باشید.

 

بخیه ابدومینوپلاستی

باز شدن بخیه‌های زخم می‌تواند بعد از جراحی‌های زیبایی مثل ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی، لیپوساکشن ،لیپوماتیک و جراحی‌های ارتوپدی مثل تروما و شکستگی‌ها ایجاد شود.(اینکه بخیه‌های یک زخم باز میشه می‌تونه علت‌های مختلفی داشته باشه ولی اینکه کدوم علت دقیقاً باعث این اتفاق شده رو واقعاً نمیشه متوجه شد. عوامل زیادی دست به دست هم میدن تا بخیه‌های زخم باز بشه به عنوان مثال بارها و بارها تاکید شده که بعد از هرگونه عمل‌ جراحی بیمار نباید سیگار بکشه  و همین موضوع باعث میشه بخیه‌ها به هم جوش نخورند و زخم اکسپوز بشه اصطلاحا بعد از اینکه بخیه‌ها باز میشن میگن زخم  دهیسنس شده و معمولاً عفونت محل جراحی عاملی هستش که بخیه‌ها رو باز میکنه تا بدن به طور خود به خودی بتونه ترشحات عفونی رو از خودش بیرون کنه)

ابدومینوپلاستی

درمان زخم ابدومینوپلاستی

در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به علائم پاره شدن بخیه‌های داخلی بعد از عمل جراحی شکم و همچنین برخی از اقدامات احتیاطی که می‌توانید در طول فرآیند بهبودی برای کمک به به حداقل رساندن عارضه انجام دهید، خواهیم داشت.

 

عوارض بعد از ابدومینوپلاستی چقدر شایع است؟

عفونت محل جراحی

همانطور که گفته شد، انجام عمل جراحی زیبایی شکم می تواند درجاتی از خطر را به همراه داشته باشد، درست مانند هر عمل زیبایی. تورم، کبودی و درد در ناحیه آسیب دیده همه در مراحل اولیه روند بهبودی طبیعی هستند، در حالی که در برخی موارد، جای زخم قابل مشاهده، عفونت زخم و تاخیر در بهبودی می تواند بیماران را در مدت طولانی تری تحت تاثیر قرار دهد.

 

علائم بازشدن بخیه ابدومینوپلاستی

 

علائم بازشدن بخیه ابدومینوپلاستی

علائم متعددی از پاره شدن بخیه های داخلی در عضلات شکم وجود دارد که باید بعد از عمل جراحی شکم به آنها توجه کرد. در زیر برخی از برجسته ترین آنها توضیح داده شده است.

درد شدید در محل برش

اگر هنگام لمس بخیه ها یا حرکت دادن ناحیه زخمی پس از عمل جراحی شکم احساس درد یا ناراحتی کردید، ممکن است نشانه بازشدن بخیه ها یا عفونت زخم باشد.

تب و خستگی

دمای بالای بدن و خستگی اغلب می‌تواند واکنش طبیعی بدن شما به التهاب پس از عمل جراحی شکم باشد، اگر این حالت ادامه یابد و در طول نقاهت شدیدتر شود، ممکن است نشانه‌ای از چیزی جدی‌تر مانند پاره شدن بخیه‌های داخلی باشد.

باز شدن بخیه لیپوساکشن

زخم لیپوساکشن

قرمزی در اطراف برش

پس از عمل جراحی شکم، ممکن است قرمزی یا رگه های قرمز در اطراف محل برش مشاهده شود. این می تواند در مراحل اولیه بهبودی طبیعی باشد، اما قرمزی شدید و طولانی مدت علامت بارز باز شدن بخیه های ابدومینوپلاستی و ایجاد مشکل در بازسازی بافت همبند است.

 

ترشح زرد یا بوی بد

ترشحات در ۲ تا ۳ روز اول پس از عمل جراحی شکم طبیعی است، با این حال تخلیه زرد یا سبز از محل جراحی (به ویژه هنگامی که با بوی بد همراه باشد) یکی از علائم جدی عفونت و بازشدن بخیه ابدومینوپلاستی است.

بازشدن بخیه های زخم بعد از ابدومینوپلاستی

غدد لنفاوی حساس و متورم

غدد لنفاوی دردناک و متورم معمولاً نشان می دهد که بدن شما در حال مبارزه با عفونت است. اگر این مشکل در مراحل اولیه بهبودی شکم بدتر شود، ممکن است نشانه‌ای از پاره شدن بخیه‌های داخلی باشد.

 

چه زمانی بخیه ها بعد از جراحی شکم برداشته می شود؟

تمام بخیه هایی که در ابدومینوپلاستی یا همان جراحی تامی تاک استفاده می شود، علاوه بر بخیه های دائمی که برای سفت کردن راست شکم (عضله شکم) استفاده می شود، بخیه های قابل جذب هستند. بنابراین، تنها بخیه‌هایی که باید بعد از عمل برداشته شوند، بخیه‌هایی هستند که از محل تخلیه ترشحات زده میشوند.

نکروز لیپوساکشن

نکروز شدن قسمتی از ناحیه بخیه شده جراحی در ابدومینوپلاستی

عفونت ناف بعد از عمل ابدو

در بعضی از موارد شدید زخم‌های ابدومینوپلاستی درگیری عفونی به میزانیست که ابتدا حتماً باید توسط متخصص زخم تخلیه عفونت و آبسه انجام شود تا بیمار وارد فاز سپسیس(عفونت خون) نشودو سپس وکیوم تراپی انجام شود به این صورت که با استفاده از فوم‌های مخصوص رو ی زخم فیکس می‌شود و ترشحات عفونی از طریق شلنگی وارد مخزن دستگاه وکیوم می‌شود.

 

انجام وکیوم تراپی در زخم ابدومینوپلاستی

نکروز ابدومینوپلاستی

اقدامات احتیاطی که باید برای بخیه ها در طول فرآیند بهبودی انجام دهید:

چندین کار وجود دارد که می‌توانید در طول فرآیند بازیابی شکم انجام دهید تا خطر باز شدن بخیه های ابدومینوپلاستی پس از جراحی به حداقل برسد.

فهرست زیر برخی از مهم ترین مواردی است که باید در نظر داشت:

 

  • ضروری است که محل برش خود را تا حد امکان تمیز و خشک نگه دارید. بهداشت فردی ضعیف می تواند خطر بازشدن زخم، عفونت و خونریزی را افزایش دهد.
  • در حالی که پیاده‌روی و ورزش‌های سبک پس از عمل توصیه می‌شود، از هر نوع فعالیت شدید یا بلند کردن اجسام سنگین باید حداقل به مدت شش هفته اجتناب شود تا اطمینان حاصل شود که بخیه‌ها از فشار بیش از حد محافظت می‌شوند و دست نخورده باقی می‌مانند.
  • شما یک لباس فشرده برای پوشیدن در شش هفته اول پس از عمل شکم دریافت خواهید کرد. این به محافظت از محل های برش، کاهش تورم پس از جراحی و تسهیل کانتور کردن شکم کمک می کند.

 

جای بخیه ابدومینوپلاستی

بعد از عمل جراحی شکم (ابدومینوپلاستی)، داشتن یک یا چند جای زخم روی شکم طبیعی است. برخی درمان‌ها، از ژل های پوستی مثل ژل رژواسیل گرفته تا جراحی اصلاح اسکار، می‌توانند ظاهر اسکار شکم را کاهش دهند.

ویزیت آنلاین زخم ابدومینوپلاستی توسط دکتر محمد جواد برادران

برای ویزیت و درمان باز شدن بخیه های ابدومینوپلاستی پاره شده پس از عمل،میتوانید از متخصصین زخم کلینیک زخم کیان مشاوره زخم بگیرید که طبق صلاحدید پلن درمانی مناسب ابتدای امر برای درمان زخم ابدومینوپلاستی و سپس برای ازبین بردن جای زخم انجام میشود.

ویزیت آنلاین زخم توسط دکتر امیرحسین میرمحمدپور

برای اینکه بتونید درمان درستی برای بیماری که زخم ابدومینوپلاستی داره رو دریافت کنید می‌تونید از طریق واتساپ کلینیک با پزشکان  متخصص بین المللی زخم ارتباط بگیرین و پلن درمانی مناسبی برای بیمارتون انتخاب کنید  بعد از اینکه شرح حال بیمارتون رو برای پزشک متخصص ارسال کردین پلن درمانی نهایی براتون چیده میشه و در صورت صلاح دید می‌تونید پانسمان رو خودتون در منزل انجام بدین و از طریق متخصص زخم پیگیری بشید و در صورتی که امکانش برای شما مقدور نباشه که بتونید پانسمان‌ها رو در منزل انجام بدین از طرف مجموعه و کلینیک زخم تخصصی کیان، درمانگر برای بیمار اعزام می‌شه پانسمان‌ها براتون نسخه میشه و بعد از تهیه می‌تونید  ادامه درمان رو پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Instagram
×

 

کلینیک تخصصی زخم کیان

با کلیک روی تصویر زیر وارد صفحه چت واتساپ میشوید.

× چطور میتونیم کمکتون کنیم؟