منو
شعبه بابلسر : ۰۱۱۳۵۳۳۰۷۰۳ شعبه تهران:۰۹۰۵۲۴۹۹۷۲۱
پانسمان نوین زخم در منزل در تهران

پانسمان نوین زخم در منزل در تهران

پانسمان نوین زخم دیابتی

پانسمان در منزل

به دلایل مختلف ممکن است نیاز به خدمات پانسمان در منزل باشد. برای بهتر شدن قسمت آسیب دیده، باید تعویض پانسمان زخم در منزل به طور مرتب انجام شود. به طور معمول انجام پانسمان در منزل برای افرادی که توانایی مراجعه به مراکز درمانی را ندارند بهترین انتخاب است. معمولا برای درمان هر گونه جراحت در سطح پوست که موجب نمایان شدن قسمت های زیرین پوست می شود و خونریزی اتفاق می افتد باید تعویض پانسمان زخم در خانه با دقت و به به صورت مرتب انجام شود. در ادامه به انواع پانسمان در خانه و عوامل موثر بر هزینه پانسمان در خانه می پردازیم.

درمان زخم دیابتی در
 تهران و مازندران

تعویض پانسمان در منزل چه مزایایی دارد؟

تعویض پانسمان در منزل شاید در نظر خیلی از افراد کار آسانی باشد اما در واقعیت اینطور نیست. زیرا جراحت در سطح پوست و پانسمان زخم باز به صورت غیر اصولی موجب خونریزی و عفونی شدن آن قسمت می شود. زیرا زخم ها در هر اندازه ای اگر به خوبی پانسمان نشوند، میکروب ها به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و در سراسر بدن گسترش پیدا کنند که بسیار خطرناک است. با توجه به این تفاسیر اگر زخم توسط کادر درمان به درستی پانسمان و ضد عفونی نشوند. ممکن است عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشند. حتی در مواردی عدم پانسمان صحیح زخم، روند بهبودی زخم را به تاخیر می اندازد. در بعضی از موارد برای پانسمان جراحی، پانسمان زخم باز در منزل، انجام پانسمان زخم بستر و یا پانسمان انواع بریدگی و بخیه ها نیاز به دریافت خدمات تعویض پانسمان زخم در خانه می باشد. در بعضی از شرایط بعد از طی دوره درمان در بیمارستان بیمار به منزل منتقل می شود. به این ترتیب مابقی طول درمان در محیط خانه باید دنبال شود.

با توجه به شرایط شلوغی شهرهای بزرگ، عدم دسترسی آسان به پزشک و پرستار در روزهای تعطیل و شرایط سخت انتقال بیمار سالمند یا ناتوان حرکتی به مراکز درمانی، انتخاب خدمات درمانی تزریقات و پانسمان زخم در محل بهترین گزینه می باشد.

نحوه پانسمان نوین زخم در منزل در تهران

در توضیح کلی پانسمان نوعی پوشش محافظتی بر روی زخم است که علاوه بر تسریع در روند درمان زخم، از عفونت های احتمالی نیز جلوگیری می کند. از این رو اگر اقدامات تعویض پانسمان در منزل یا مراکز درمانی توسط افراد متخصص انجام نشود ممکن است نتایج بدی به دنبال داده باشد. اهداف پانسمان جراحی، کنتزل خونریزی، جلوگیری از تجمع میکروب های محیط بر روی زخم، حفظ رطوبت زخم و جلوگیری از ورود عفونت به خون می باشد. نحوه پانسمان زخم در منزل بر اساس نوع جراحت با هم تفاوت دارند. به طور کل پانسمان کردن زخم در منزل به دو صورت پانسمان زخم باز و پانسمان بخیه جراحی، پانسمان زخم بستر در منزل و.. انجام می شود که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

پانسمان بخیه جراحی در منزل

معمولا چند روز بعد از هر عمل جراحی افراد ترخیص می شوند. اما خوب به همان سرعتی که بیماران ترخیص می شوند زخم و بخیه های آنها درمان نمی شود. به همین علت پزشک و پرستاران تاکید می کنند که پانسمان زخم بخیه ها به خوبی مورد مراقبت قرار بگیرند و در موعد مقرر تعویض شوند تا مشکلی به وجود نیاید. تعویض پانسمان بخیه جراحی در منزل شامل شستشو زخم، استریل کردن زخم و بانداژ مجدد زخم می باشد.

پانسمان زخم باز در منزل

همانطور که از نامگزاری این نوع پانسمان مشخص است در این نوع پانسمان روی زخم به دلایل مختلف نباید کامل پوشانده شود. در این مواقع صرفا باید زخم شستشو داده و سپس روی زخم داروهای لازم بنا به تشخیص پزشک زده می شود و در نهایت روی زخم را باز می گذارند.

پانسمان زخم بستر در منزل

افرادی که به دلایل مختلف مانند ناتوانی در حرکت مجبورند مدت زیادی در بستر بمانند ممکن است دچار زخم بستر شوند. این زخم بر اثر ساییدگی پوست با سطح زیر خود و عدم گردش هوا پدید می آید.

انجام پانسمان زخم بستر نیز به علت اینکه معمولا در زیر لایه های این زخم عفونت زیادی نهفته است، کار بسیار تخصصی می باشد. پرستاران و متخصصینی که به تعویض پانسمان زخم بستر در منزل می پردازند حتما باید دوره های تخصصی درمان زخم بستر را گذرانده باشند. تا بتوانند به بهترین شکل روند گسترش زخم را کنترل و مهار کنند.

کارشناسی زخم برای انجام پانسمان پیچیده در منزل

پانسمان زخم دیابتی در منزل

افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند. در صورت سایش یا بریدگی بر اثر اجسام خارجی نیاز به مراقبت های بیشتری دارند. زیرا روند درمان زخم در بیماران دیابتی بسیار کندتر است. متاسفانه زخم هایی که در بدن علی الخصوص در پای بیماران دیابتی ایجاد می شود اغلب عفونت می کنند و موجب یک عارضه بزرگتر می شوند.

زخم هایی که در پاهای افراد دیابتی ایجاد می شوند معمولا در 15 درصد موارد اگر به درستی مداوا نشوند ممکن است موجب قطع عضو شوند. به همین علت خدمات پانسمان زخم پا دیابتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. باید به دستور پزشک به صورت منظم پانسمان انجام شود تا از پیشروی بیماری جلوگیری کند. گاهی امکان انتقال بیمار به مراکز درمانی وجود ندارد به همین علت باید پانسمان زخم دیابتی در منزل و توسط پرستاران حرفه ای انجام شود.

پانسمان زخم کیست مویی در منزل

کیست مویی نیز یک بیمار پوستی است. در این بیماری، مو در هنگام رشد به داخل لایه های پوست بر می گردد. سپس موجب بروز عفونت می شود. در این مواقع درمان، صرفا با جراحی انجام می شود. همچنین پانسمان کیست مویی خود به تنهایی عامل بسیار موثری در بهبود بیماری است. از آنجایی که قسمت جراحی شده ترشحات دارد باید پانسمان آنها به صورت منظم و روزانه تعویض شود. معمولا هفته اول بعد از جراحی باید پانسمان زخم کیست مویی در منزل به صورت منظم و توسط افراد متخصص انجام شود تا عفونتی در قسمت جراحی شده ایجاد نشود.

پانسمان سوختگی در منزل

پانسمان سوختگی در منزل بسیار تخصصی است و بر اساس درجه سوختگی به صورت های مختلف روش های درمان و نحوه تعویض پانسمان سوختگی در منزل متفاوت است. در مواردی که درصد سوختگی بالاست حتما باید این خدمات توسط پرستاران با تجربه و ماهر در این زمینه انجام شود.

مزایای پانسمان نوین زخم در منزل در تهران

خدمات پانسمان در منزل امری حساس است و این خدمات باید توسط افراد ماهر و با تجربه انجام شود تا روند درمان به بهترین شکل و در یک فضای استرلیزه و بدون آلودگی پیش برود. از این جهت به طبیب توانسته افراد متخصص و ماهر در زمینه درمان را آموزش دهد. تا بیماران و افرادی که دچار انواع زخم ها یا سوختگی هستند و نیاز به دریافت خدمات تعویض پانسمان در منزل دارند. بتوانند با اطمینان از خدمات به طبیب که توسط کادر متخصص و مجرب ارائه می شود بهره مند شوند.

درمان زخم نوین

انجام پانسمان نوین زخم در منزل در تهران توسط کادر مجرب

پرستاران و پزشکان حاضر در به طبیب از آشنایی کاملی نسبت به انواع زخم ها و پانسمان ها برخوردار هستند. به همین دلیل کادر درمانی به طبیب توانایی انجام بهترین پانسمان در منزل را برای بهبود سریع تر انواع زخم ها را دارند.

پانسمان بدون نیاز به خروج از منزل

از آنجا که مراجعه حضوری به مراکز و کلینیک های درمانی موجب حرکت دادن فرد بیمار و در نتیجه می تواند باعث گسترش زخم و آسیب به بیمار شود. همچنین در برخی از موارد بیمار اصلا توان حرکت و جا به جایی را ندارد. در شرایطی این چنین که بیمار قادر به خروج از منزل نیست استفاده از خدمات پانسمان در منزل می تواند مفید تر و عاقلانه تر باشد.

استفاده از مناسب ترین تجهیزات

در مراکز درمانی انواع تجهیزات لازم و حرفه ای پانسمان وجود دارد. اما این تجهیزات در منزل بیمار وجود ندارد. در مواقعی که بیمار باید خدمات پانسمان در منزل را دریافت کند لازم است این تجهیزات به منزل آورده شود و توسط افراد متخصص برای پانسمان زخم در منزل مورد استفاده قرار گیرد. با وجود تجهیزات مناسب پانسمان زخم ها به بهترین شکل انجام می شوند. و مشکلی در پانسمان زخم به وجود نمی آید.

آشنایی با نحوه تعویض پانسمان

اطرافیان بیمار نباید نگران روند پانسمان در منزل باشند. زیرا کادر درمانی به طبیب به واسطه داشتن دانش و تجربه بالا و کافی می دانند که انواع زخم ها به چه نحوی و با چه روشی تمیز و پانسمان شوند.

انواع پانسمان در خانه به چه صورت انجام می شود؟

همانطور که پیش تر بیان شد انوان پانسمان بر اساس نوع جراحت متفاوت هستند که در ادامه به معرفی اجمالی آنها می پردازیم. پانسمان با باند و گاز استریل

یکی از رایج‌ترین راهکارها برای پوشاندن زخم استفاده از گاز استریل است. این پارچه ترشحات اضافی زخم را جذب کرده و از ایجاد عفونت جلوگیری می کند.

پانسمان فوم

از این نوع پانسمان برای زخم هایی که ترشحات خون آبه زیادی دارند استفاده می شود و همچنین از خشک شدن زیاد محدوده مجروح شده جلوگیری می کند.

پانسمان کامفیل

سطح این پانسمان برای بهبودی سریع زخم های تاولی مانند سوختگی استفاده می شود و به محظ برخورد با زخم حالت ژلی پیدا می کند و زخم با سرعت بالاتری بهبود پیدا می کند.

پانسمان هیدروژل

این پانسمان برای زخم های خشک استفاده می شود و رطوبت را در بافت زخم حفظ می کند

پانسمان کلاژن

این نوع پانسمان جدید روند درمان را سرعت می بخشد. این پانسمان با تحریک سلول ها در مواردی که امکان بهبود زخم کند است گزینه بهتری است.

هزینه پانسمان در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه پانسمان زخم در منزل به موارد متعددی وابسته است. در درجه اول قیمت تعویض پانسمان در منزل به نوع زخم وابسته است. قیمت پانسمان زخم باز با قیمت پانسمان زخم سوختگی یکسان نیست. نوع پانسمان مورد دیگری است تغییر دهنده هزینه تعویض پانسمان در خانه است.

خدمات پانسمان در منزل را به متخصصین زخم بین المللی ما بسپارید.

همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

 

پانسمان در منزل , مراقبت از زخم، برای افرادی که در سنین بالا نیاز به مراقبت دارند و یا به دلیل مشکلات سلامتی مختلف با وجود سن بالا یا کم نیاز به مراقبت دارند، مورد نیاز است.

خدمات پرستاری در منزل مانند تزریقات و تزریق سرم، مراقبت از زخم و پانسمان در منزل برای حفظ سلامت جراحات‌ بسیار مثمر ثمر است. مراقبت های پرستاری و درخواست پرستار در منزل برای کسانی که برای شرایط حاد یا مزمن نیاز به حمایت حرفه ای دارند ایده آل است. اگر نیاز به پرستار در منزل دارید روی کلینیک تخصصی زخم کیان حساب کنید.

پانسمان نوین زخم در منزل در تهران متناسب با زخم یکی از اساسی ترین تکنیک های کمک های اولیه است. درواقع چنانچه تعویض پانسمان زخم در منزل طبق اصول پانسمان بستن صورت نگیرد نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت و عدم بهبودی زخم را در پی خواهد داشت.

کلینیک تخصصی زخم کیان تعویض پانسمان در منزل و انجام درمان های تجویز شده با پرسنل پرستار قابل اعتماد و خبره را به نحو احسن در شهر تهران و مازندران پوشش می دهد.

کلینیک تخصصی زخم کیان

تعویض پانسمان در منزل چگونه است؟

 

در خدمات مربوط به پانسمان زخم در منزل؛ تعداد و دفعات پانسمان ها با توجه به وضعیت زخم توسط تیم متخصص مراقبت از زخم تعیین می شود.

هدف از مراقبت و تعویض پانسمان در منزل، تعیین نوع و درمان زخم، یافتن دلایلی که مانع از بهبود زخم می شود، از بین بردن هر چه بیشتر این علل و فراهم آوردن محیط مناسب برای بهبود زخم است. یکی دیگر از وظایف تیم پرستاری آسان آزمایش علاوه بر مراقبت از زخم های بیمار و ارائه خدمات بهداشتی در منزل، جلوگیری از ایجاد زخم های جدید با ارائه آموزش به بستگان و مراقبان این بیماران است که اکثراً در بستر هستند.

انواع زخم هایی که نیاز به پانسمان و مراقبت در منزل دارند:

برای بیماران بستری پیشگیری از ایجاد زخم بستر و مراقبت منظم از زخم های موجود ضروری است. تیم متخصص ما که پانسمان و مراقبت از زخم را در منزل انجام می دهد، آموزش های لازم را نیز به بستگان و مراقبان این بیماران ارائه خواهند داد تا از ایجاد زخم های جدید جلوگیری کرد.

پانسمان زخم بستر در منزل

شاید سوال کنید زخم بستر چیست؟ زخم بستر آسیبی است که در اثر عدم تحرک اندام و بیشتر در معلولین، سالمندان و یا جانبازانی که توانایی تغییر وضعیت خود را ندارند ایجاد می شود. این زخم معمولا در محل هایی ایجاد می شود که عضله ای در بین پوست و استخوان وجود ندارد و پوست مستقیماً به استخوان چسبیده است. در صورتی که زخم بستر درمان نشود باعث بروز عفونت های خطرناکی می شود.

انجام پانسمان نوین زخم در منزل در تهران از اهمیت بسیاری برخوردار است. پانسمان زخم بستر در منزل توسط پرستاران با تجربه انجام می شود و شما می توانید از خدمت پانسمان زخم بستر در منزل با آسان آزمایش برخوردار شوید تا بیمار شما دچار زخم بستر نشود.

درمان زخم بستر در منزل توسط پرستار

وقتی صحبت از پانسمان زخم در منزل می شود، زخم بستری که بیشتر در بیماران بستری در بیمارستان رخ می دهد باید در نظر گرفته شود. پرستارانی که زخم بستر را درمان می کنند باید گواهی مراقبت از زخم داشته باشند. افرادی که از زخم ها مراقبت می کنند؛ مهم است که در مراقبت از زخم متخصص باشند و افراد ساکن در خانه را در مورد مراقبت از زخم آگاه کنند.

افراد مبتلا به زخم بستر باید مرتباً وضعیت خود را تغییر دهند. پرستار در منزل می تواند کمک کند تا بیمارانی که دائماً دراز می کشند حالت های مختلفی بدهد و از بروز زخم بستر جلوگیری کند.

پانسمان ها باید استریل شوند تا زخم ها عفونی نشوند. باید مراقب بود که اطراف زخم خشک بماند. مواد بسته کننده زخم باید با توجه به اندازه و جریان زخم انتخاب شود که همه این موارد باید توسط پرستار مخصوص و آموزش دیده صورت پذیرد.

زخم بستر فرآیندی چالش برانگیز است که نیاز به مراقبت پیوسته دارد و باید زخم به طور منظم تمیز شود. شما می توانید با دریافت خدمات تعویض پانسمان در منزل و پانسمان زخم توسط کادر مجرب آسان آزمایش زخم ها را در خانه درمان کنید.

معرفی انواع پانسمان با توجه به ویژگی ها

پانسمان محافظ: برای محافظت از زخم در برابر عوامل خارجی انجام می شود و معمولاً هیچ خونریزی یا ترشحی در زخم وجود ندارد. بنابراین از تماس میکروب ها با زخم جلوگیری می کند.

پانسمان جاذب: برای جذب و جلوگیری از ترشحات زخم ساخته می شود.

پانسمان فشاری: برای توقف خونریزی و کاهش تورم از پانسمان فشاری استفاده می شود.

انواع پانسمان در منزل

پانسمان نوین زخم

پانسمان خشک: پانسمانی است که با استفاده از مواد پانسمانی خشک بر روی زخم ایجاد می شود. بیشتر به عنوان یک پانسمان محافظ استفاده می شود.

پانسمان مرطوب: بر روی زخم های ملتهب موثر است. از ایجاد پوسته روی زخم جلوگیری می کند و به سلول ها اجازه می دهد در محیط مرطوب تکثیر شوند و سطح زخم را بپوشانند.

پانسمان باز: روشی است که در آن زخم را برای ایجاد پوسته روی سطح زخم نمی پوشانند. در این نوع زخم ها بهبود زخم سریعتر از پانسمان بسته انجام می شود.

پانسمان بسته: روشی است که در آن سطح زخم را می پوشانند.

با استفاده از خدمات پانسمان زخم در منزل می توانید روند بهبودی بیماران را تسریع بخشید. پانسمان منظم برای هر نوع زخمی که باشد زخم های باز یا بسته، زخم بستر، زخم های بعد از عمل چنانچه تحت نظارت پرستار مجرب و متبحر انجام شود نتیجه خوبی خواهد داشت.

هر نوع پانسمانی که باشد با کمک پرستاران آموزش دیده می توانید از خدمات تعویض پانسمان در منزل در محیطی امن مانند منزل بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان بهره مند شوید. به یاد داشته باشید که برای بهبود زخم ها پانسمان های منظم لازم است. دریافت خدمات پانسمان حرفه ای برای جلوگیری از عفونت بسیار مهم است. تیم مجرب آسان آزمایش تا رسیدن به عافیت و سلامت بیماران در این مسیر هم پای شما می ماند.

 پانسمان نوین نقره

تعویض پانسمان نوین زخم در منزل در تهران

تعویض پانسمان در منزل توسط آسان آزمایش، یکی از خدمات پرستاری این مجوعه است که همچنان با بهترین کادر مجرب به ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل ادامه می دهد. پرستاران ما انواع کمک ها و خدمات را برای سلامتی شما و بیمارانتان ارائه می کنند. جهت تعویض پانسمان در منزل ما در کنار شما هستیم تا بتوانید از بهترین خدمات پزشکی و پرستاری در منزل برخوردار شوید.

برای تعویض پانسمان در منزل نیاز است پرستار زخم را ضدعفونی کند و پانسمان زخم را تعویض کند. در صورتی که زخم عفونت کند نیاز است تا پزشک نسبت به تجویز آنتی بیوتیک اقدام کند.خدمات پرستاری در منزل از جمله تعویض پانسمان در منزل همیشه توسط افرادی ارائه می شود که توسط وزارت بهداشت آموزش دیده اند و در کار خود متخصص شده اند. هزینه تعویض پانسمان در منزل بسته به نوع زخم و مواد مصرفی متفاوت خواهد بود.

پانسمان نوین زخم در منزل در تهران

ممکن است شما یا سایر اعضای خانواده بنابه دلایل مختلف دچار انواع زخم شوید که نیاز باشد این زخم ها توسط متخصصین ویزیت و مداوا شوند که پیشنهاد ما پانسمان زخم در منزل است. در چنین شرایطی پانسمان زخم در منزل می تواند یک راه حل ساده برای مداوای انواع زحم های ایجاد شده باشد. پرستاران خبره با حضور در محل شما می توانند زخم را ضدعفونی کرده و یا اگر زخم عمیق باشد، اقدام به زدن بخیه کنند.

در نتیجه نیاز نیست برای پانسمان زخم به مرکز درمانی مراجعه کنید چرا که پانسمان زخم در منزل توسط مراکز طرف قرارداد با آسان آزمایش همیشه در دسترس  شما است و براحتی می توانید از خدمت پانسمان زخم در منزل برخوردار شوید.

پانسمان در منزل تهران

در صورتی که نیاز به انجام پانسمان در منزل دارید، در هر کجای شهر تهران که باشید می توانید این خدمت را در ۲۴ ساعت شبانه روز با آسان آزمایش در محل دلخواه دریافت کنید. کافیست وارد حساب کاربری خود شوید و درخواست خود را برای انجام پانسمان در خانه ثبت کنید و منتظر تماس متخصصین باشید.

 

هزینه پانسمان در منزل

هزینه تعویض پانسمان در منزل با توجه به نوع زخم و وسایلی که میبایست از داروخانه تهیه کرد، می تواند متفاوت باشد. اما در حال حاضر هزینه پانسمان در منزل به صورت پایه در حساب کاری ثبت شده است.

پانسمان نوین زخم دیابتی

 

 

 

خدمات قابل ارائه در سرویس پانسمان در منزل

خدمات پانسمان زخم در منزل

تعویض پانسمان بخیه جراحی در منزل

پانسمان زخم باز در منزل

پانسمان زخم بستر در منزل

پانسمان زخم دیابتی در منزل

پانسمان زخم کیست مویی در منزل

تعویض پانسمان سوختگی در منزل و….

 

همیار شماییم تا پایان سرویس…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Instagram
×

 

کلینیک تخصصی زخم کیان

با کلیک روی تصویر زیر وارد صفحه چت واتساپ میشوید.

× چطور میتونیم کمکتون کنیم؟