منو
شعبه بابلسر : ۰۱۱۳۵۳۳۰۷۰۳ شعبه تهران:۰۹۰۵۲۴۹۹۷۲۱
روش های درمانی

روش های درمانی

اوزون تراپی

ازون تراپی دارای ویژگی باکتری کشی، قارچ کشی و بازدارندگی رشد ویروسی است و مولکول ازون به عنوان ضد عفونی کننده زخم ها و معالجه بیماری های باکتریایی و قارچی استفاده می شود. ازون باعث تحریک جریان خون می شود و با افزایش اکسیژن در سلول ها باعث افزایش انرژی آنها می شود. ازون در پراکسید ترکیب می شود و باعث تحریک جریان خون شده و در نتیجه سلول ها مواد مورد نیاز خود را دریافت می کنند و بازسازی و ترمیم می شوند. جریان خون در سلول ها افزایش می یابد و بافت ها شروع به بهبودی می کنند.
وکیوم تراپی زخم یک تکنیک درمانی جدید است که از فشار منفی کنترل شده برای ترمیم زخم ها استفاده می نماید. وکیوم تراپی زخم ترشحات و مواد مضر را از سطح زخم جدا کرده و در یک سیستم بسته نگهداری می کند. در این تکنیک بیماران می توانند در حرکت باشند و حتی این نوع درمان می تواند در خانه انجام گیرد. فومی که روی زخم گذاشته می شود دارای منافذ بازی بوده که برای تشکیل بافت جدید موثر می باشد. این فوم خاصیت هیدروفوبی (آب دوست) دارد و این خاصیت باعث می شود که ترشحات زخم را از بین منافذ آن به محیط خارج منتقل کند و در محفظه جمع آوری کند.
لارو، به همان نوزاد کرمی شکل برخی از حشرات گفته می شود که در بدو تولد علاقه ی بسیار زیادی به تغذیه دارند. در روش لارو درمانی این نوزادان حشرات مامور خوردن بخش های عفونی و بافت های متعفن زخم که دیگر بهبود نخواهند یافت، می شوند. چرا که در چنین زخم هایی باکتری هایی که دیگر به انواع آنتی بیوتیک و داروهای دیگر مقاوم شده اند، شروع به رشد می کنند و این باعث می شود که زخم به انواع داروها و روش های درمانی موجود پاسخ ندهد و روز به روز پیشرفت کند. از آن جا که تحمل بیمار برای درمان از این طریق بسیار کم است و روش مطلوبی برای درمان از نظر بیمار، محسوب نمی شود، اما به دلیل اثر بخشی بسیار بالایی که دارد، هنوز هم روش لارو درمانی، بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.
ترمیم نابهنجار زخم یک مشکل مهم مراقبت های بهداشتی است که بار قابل توجهی را بر بیماران، خانواده های آنها و سیستم مراقبت های بهداشتی تحمیل می کند. گزینه‌های درمانی موجود فقط در حد متوسط موثر باقی می‌مانند و اغلب نمی‌توانند باعث بسته شدن زخم‌های غیر التیام‌شونده در جمعیت‌های مستعد، مانند بیماران پیر و دیابتی شوند. درمان با سلول های بنیادی به عنوان یک روش درمانی امیدوارکننده با پتانسیل بازگرداندن بافت به حالت قبل از آسیب ظاهر شده است. سلول های استرومایی مزانشیمی مورد توجه خاص هستند که نشان داده شده است که با تعدیل پاسخ ایمنی و ترویج رگ زایی، بهبود زخم را تسریع می کنند.
نور درمانی یک درمان پوستی غیرتهاجمی محبوب برای آکنه ، آسیب های ناشی از آفتاب ، زخم ها و سایر مشکلات پوستی است. افراد می توانند نور درمانی را در مطب متخصص پوست یا کلینیک های زخم یا در خانه با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام دهند. در این روش از طول موج های مختلف نور استفاده می شود تا فرآیندهای بهبود طبیعی پوست برای ترمیم پوست ایجاد شود. چندین روش درمانی برای دیدن نتایج لازم است.
PRP (Plateletrich plasma ) در واقع همان پلاسمای خون فرد است که پلاکت آن تغلیظ شده است. درمان زخم با روش PRP یکی از روش های نوین درمان زخم است. پلاکت ها حاوی فاکتورهای رشد و سیتوکین ها هستند که می توانند باعث تحریک بهبودی و رشد بافت استخوانی و بافت نرم بشوند.
میخچه و پینه لایه های ضخیم و سفت شده پوست هستند که زمانی ایجاد می شوند که پوست سعی می کند از خود در برابر اصطکاک یا فشار محافظت کند. آنها اغلب روی پاها و انگشتان پا یا دست و انگشتان ایجاد می شوند. اگر سالم هستید، نیازی به درمان میخچه و پینه ندارید، مگر اینکه باعث درد شوند یا از ظاهر آنها خوشتان نیاید. برای اکثر افراد، به سادگی از بین بردن منبع اصطکاک یا فشار باعث ناپدید شدن میخچه و پینه می شود.
کامپرشن تراپی با اعمال فشار کنترل شده بر روی رگ های سطحی، سبب کوچک نگه داشتن قطر آن ها و جلوگیری از بازگشت خون به وریدهای اندام تحتانی می شود که به نوبه خود باعث برگشت خون به سمت قلب می شود. در نتیجه باعث کمک به بهبود جریان خون در زخم های فعال و جلوگیری از عود مجدد زخم در اندام های تحتانی می‌شود.
در ارتوپدی فنی از ارتز برای اصلاح غیر جراحی دفورمیتی ها و بدشکلی های مادرزادی یا اکتسابی و یا توانبخشی برای به دست آوردن ویژگی های عملکردی و ساختاری سیستم عصبی، عضلانی و سیستم اسکلتی استفاده می‌شود. ارتزها ممکن است برای حمایت از اندام بیماران مجروح یا مبتلا به بیماری، از طریق کنترل، هدایت، محدود کردن و یا ثابت نگه داشتن مفصل، اندام یا بدن مورد استفاده قرار گیرند. از ارتزها به عنوان مثال می‌توان قرار دادن یک ارتز در قسمتی از بدن با استفاده از بریس، کولیس، محافظ گردن یا آتل نام برد.
Instagram
×

 

کلینیک تخصصی زخم کیان

با کلیک روی تصویر زیر وارد صفحه چت واتساپ میشوید.

× چطور میتونیم کمکتون کنیم؟